Czym się różnią od siebie balony?

Kiedy zostaniemy zapytani o balony, to bez wątpienia pierwsze co przyjdzie nam na myśl to malutki, lateksowy balonik.  Jednak to nie jedyny rodzaj tej  uniwersalnej ozdoby dostępny w naszym sklepie. Czy Ty znasz wszystkie rodzaje balonów?

Rodzaje balonów dostępnych w Ozdobnie

Zastanówmy się odrobinę dłużej. Przed oczyma od razu pojawia się obraz tych wypełnionych helem czy pięknych, bajkowych postaci, latających serduszek, kończąc na balonikach zamkniętych w innych. Nie trzymajmy się więcej w niepewności!

Balony lateksowe

Są to najpopularniejsze balony, które zna każde dziecko i każdy dorosły. Są one zazwyczaj zaokrąglone, o owalnym kształcie, zrobione w pełni z biodegradowalnego latekstu. Stanowią nieodzowny element każdej imprezy – od weekendowego spotkania z przyjaciółmi, przez osiemnaste urodziny, kończąc na ślubach i jednorazowych okolicznościach.

Ich najpopularniejszy, wręcz uniwersalny rozmiar (średnica ) to 30 cm.

Występują w przeróżnych kształtach, kolorach, rozmiarach. Balony gumowe najczęściej pompujemy powietrzem przy użyciu płuc lub specjalnej pompki do balonów.

Balony foliowe

Stanowią niezapomnianą ozdobę, która na długo zagości w sercu każdego dziecka i dorosłego. Balony foliowane to miks niepowtarzalnych kształtów z metalicznego, mało elastycznego nylonu, który można dostosować do praktycznie każdej okazji. Nie są straszne im żadne duże festyny – nie bez powodu są to podstawowe balony na festynach. Ważna rola dekoracji sali na wesele – pudło z balonami na ślub z wylatującym sercem podbije serce wszystkich gości. Czy po prostu atrakcja przyjęć okolicznościowych – od roczku po 50-te urodziny.

Ich forma tak naprawdę zależy jedynie od naszej wyobraźni. Ich kształt i kolorystyka może przypominać dowolny element dla urodzinowego przyjęcia – imiona,  wiek czy po prostu śmieszny symbol, który zrozumieją wszyscy obecni, ale największą popularnością cieszą się wśród dzieci ze względu na nawiązanie do ulubionych bohaterów najmłodszych, jak Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Masza i Niedźwiedź czy Świnka Peppa.

Balony foliowe najczęściej występują w dwóch rozmiarach (średnicach): 45 cm i 89 cm. Jednak rozmiar zależy przede wszystkim od przeznaczenia balonu i typu jego napełnienia – tutaj możemy użyć helu lub powietrza. Wypełniony i poprawnie zgrzany balon może utrzymać swoją lotność do 3 tygodni, natomiast po wypełnieniu powietrzem może wytrzymać nawet kilka lat!

Balon strzelający

Jest to absolutny hit i alternatywa do zwykłych ozdób na różne okazje – urodzinowe przyjęcia, niespodzianki weselne czy walentynki. Są to szczególnie przygotowane, ogromne balony. Wypełniamy je w zależności od okoliczności – mniejszymi serduszkami, konfetti, cukierkami czy specjalnie dedykowanymi wpisami. Te ostatnie sprawdzają się idealnie w czasie weselnych zabaw, podczas których młodzi przebijają baloniki z ukrytymi karteczkami.

Oferujemy strzelające balony w różnych rozmiarach, nie mają uniwersalnego rozmiaru oraz z różnym wypełnieniem. Wszystko zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. Każdy strzelający balon można napełnić helem – należy uwzględnić, że wypełnienie musi być lżejszy niż siła nośna helu, lub powietrzem.

Balony Bubbles

Najbardziej urzekający z oferowanych przez nas rodzajów. Bubbles to ogromny balon o wyjątkowych właściwościach (pojedynczy bubble), dwa balony w jednym (double bubbles, podwójny), jeden, mniejszy – zazwyczaj foliowy – o dowolnym kształcie, umieszczony jest w środku większego balonu, który kształtem przypomina przeźroczystą piłkę plażową lub wersja najbardziej ozdobna, w której umieszczamy wiele baloników (deco bubble)

Stanowią one przede wszystkim połączenie dwóch pierwszych rodzajów wymienionych u góry, foliowych i lateksowych. Są niezwykle wytrzymałe w kwestii zmian temperatur oraz wahań czynników zewnętrznych, przez co wypełnione helem są w stanie latać nawet kilka tygodni. Bez wątpienia stanowią idealny rodzaj, który możemy zastosować do poczty balonowej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *